O serwisie

Historia

Serwis WizaOnline.pl powstał w odpowiedzi na konkretną potrzebę. Stworzyliśmy go, bo brakowało nam w internecie serwisu, który w jednym miejscu gromadziłby rzetelne, sprawdzone, a jednocześnie ujęte w przystępny i przejrzysty sposób informacje na temat formalności związanych z podróżowaniem za granicę.

Te znajdowane na innych stronach bywały sprzeczne, niepełne lub pisane cokolwiek chaotycznie. Często trudno było je wyłuskać w natłoku prywatnych zdjęć, opinii i emotikon, które na pierwszy plan wysuwały postać autora bloga, a nie potrzebną nam wiedzę. Zbierając ją z rozproszonych źródeł i porządkując na własny użytek, postanowiliśmy zacząć dzielić się efektami naszej pracy z większą grupą osób.

O czym piszemy

Początkowo skupialiśmy się na zagadnieniach dotyczących ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Z czasem poszerzyliśmy zakres naszych zainteresowań również o to, co może czekać na przyjezdnych już w USA. Stopniowo pojawiać zaczęły się teksty na temat podróży także do innych krajów. Nie są to jednak relacje z wypraw, ale raczej rzeczowe informacje o procedurach związanych z przekraczaniem granic poszczególnych państw. Podpowiadamy przy okazji, na co warto uważać, o czym lepiej nie zapomnieć i czego można się spodziewać, odbywając zagraniczne wojaże.

Metodologia

Chcemy, aby informacje te były wyczerpujące, uporządkowane i przedstawione obiektywnie, neutralnym językiem. Weryfikujemy je na stronach urzędów i ambasad, a w razie potrzeby kontaktujemy się bezpośrednio z placówkami dyplomatycznymi. Przepisy często są nowelizowane, trzymamy więc rękę na pulsie – publikując dane, które mogą się zmieniać w czasie, zawsze zwracamy uwagę na datę powstania artykułu. W tworzeniu treści pomagają nam nie tylko prywatne doświadczenia podróżnicze i blogerskie, ale też zawodowe doświadczenia redakcyjne, zdobyte w jednym z największych polskich dzienników prasowych.

Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawiana przez nas wiedza pochodziła z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł i była aktualna. Zaznaczamy jednak, że nie może ona zastąpić profesjonalnej porady z zakresu prawa imigracyjnego – serwis WizaOnline.pl ma charakter przede wszystkim edukacyjny. Nasz zespół nie jest duży i zdajemy sobie sprawę, że czasem coś może nam umknąć. Niemniej, zależy nam na wysokim poziomie merytorycznym, dlatego jeśli zauważysz jakąkolwiek nieścisłość, koniecznie daj znać!

Kontakt z redakcją: https://wizaonline.pl/kontakt

Misja

Chcielibyśmy, aby serwis WizaOnline.pl był postrzegany – i polecany – jako godne zaufania źródło wiedzy na temat zagranicznych podróży. By czytające go osoby mogły lepiej przygotować się do wyjazdu, minimalizując ryzyko niepotrzebnych wydatków, komplikacji czy stresu. Aby niezbędne informacje oraz przydatne wskazówki znaleźli tu zarówno ci, którzy dotąd jeszcze nigdy nie opuścili Polski, jak i wytrawni, doświadczeni turyści, wybierający się na wymianę studenci czy profesjonaliści, którzy jadą do pracy w innym kraju. Wierzymy, że tłumaczenie w możliwie prosty sposób zawiłych nieraz procesów, skrupulatne weryfikowanie zamieszczanych treści i ujmowanie ich w funkcjonalnej, konkretnej, zwięzłej formie to właśnie droga do osiągnięcia owych celów. Życzymy miłej lektury i… szerokiej drogi!