Loteria Wizowa DV-2025 – rusza przyjmowanie zgłoszeń!

Loteria Wizowa DV-2023 - ruszyło przyjmowanie zgłoszeń!

Loteria wizowa do USA to okazja na znaczne skrócenie formalności związanych z uzyskaniem prawa stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych dla całej rodziny, dlatego co roku cieszy się dużą popularnością. Już teraz można zgłosić swój udział poprzez specjalny formularz. Na ogłoszenie wyników trzeba będzie poczekać do maja 2024 roku.

Ważne terminy dotyczące loterii wizowej DV-2025

Zgłoszenia do aktualnej edycji loterii wizowej DV-2025 przyjmowane są od 4 października 2023 r. do 7 listopada 2023 r. (do godziny 18:00 polskiego czasu).

Ogłoszenie wyników nastąpi 4 maja 2024 r., kiedy to będzie można je sprawdzić poprzez specjalny formularz (więcej na ten temat w dalszej części artykułu). Szczęśliwi zwycięzcy przejdą do następnego etapu starań o wizę. Muszą jeszcze odbyć spotkanie z konsulem, którego termin zostanie wyznaczony indywidualnie. Rozmowy odbędą się między 1 października 2024 r. a 30 września 2025 r.

Jak wziąć udział w loterii wizowej DV-2025?

Szczegółowe informacje na temat udziału w loterii wizowej do USA znajdziesz w naszym artykule: Loteria wizowa do USA

Zgłoszenie swojego udziału w loterii jest bezpłatne. Koszty poniesiesz wyłącznie w przypadku wygranej, są one związane z procedurą otrzymania zielonej karty. Zarejestrować się możesz wyłącznie drogą elektroniczną, wypełniając specjalny formularz, który znajdziesz na stronie: https://dvprogram.state.gov/. W formularzu konieczne będzie wpisanie swoich danych, informacji o posiadanym wykształceniu, stanie cywilnym i posiadanych dzieciach. Trzeba również dołączyć do niego aktualną fotografię. Pamiętaj, że do zgłoszenia potrzebny jest ważny paszport. Warto też dokładnie sprawdzić wymagania stawiane uczestnikom, dotyczą one między innymi wykształcenia lub doświadczenia zawodowego. Po złożeniu formularza otrzymasz numer potwierdzenia, który będzie niezbędny do sprawdzenia wyników.

Wniosek składa jedna osoba w imieniu swojej rodziny. Jeśli aplikant zostanie wylosowany, szansę na wizę będzie miał nie tylko on, ale również jego współmałżonek oraz dzieci do 21. roku życia, które nie pozostają w związku małżeńskim. Jeśli zarówno mąż, jak i żona spełniają określone warunki, każde z nich może zgłosić się do loterii, zwiększając tym samym szansę całej rodziny na wygraną.

Wyniki loterii wizowej DV-2025

Wyniki można będzie sprawdzać od 4 maja 2024 r. pod adresem https://dvprogram.state.gov/ (w sekcji DV Entrant Status Check). Znajdziesz tam formularz, który należy wypełnić, posługując się otrzymanym numerem potwierdzenia zgłoszenia. Chociaż wyniki powinny być dostępne od godziny 18:00 czasu polskiego, możesz spodziewać się przeciążenia strony internetowej, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Jeśli udało Ci się zostać szczęśliwym zwycięzcą, nie oznacza to jeszcze, że otrzymasz zieloną kartę. Przejdziesz jedynie do kolejnego etapu starań o wizę imigracyjną i masz duże szanse na jej zdobycie. Udaje się to około połowie zwycięzców losowania. Wraz z wiadomością o wygranej na stronie internetowej znajdziesz również informacje, co musisz zrobić dalej oraz swój numer CN, który będzie potrzebny na dalszym etapie starań o wizę.

Biorąc udział w loterii wizowej, trzeba uważać na oszustów, którzy starają się wykorzystać okazję. Wyniki loterii dostępne są wyłącznie po wypełnieniu formularza na wskazanej stronie internetowej. Jeśli otrzymasz jakiekolwiek informacje na temat wygranej drogą mailową lub pocztą tradycyjną wraz z prośbą o przelew środków na konto, będą one próbą wyłudzenia pieniędzy.

Dalsze kroki w przypadku wygranej

Jeśli zostaniesz wylosowany, będziesz musiał złożyć wniosek o wizę imigracyjną. Kiedy to zrobisz, na adres e-mail podany przy rejestracji otrzymasz termin rozmowy z konsulem USA. Dokładna data zależy od tego jak szybko złożysz wniosek oraz od wysokości przyznanego numeru CN.

Do czasu interview będziesz musiał zgromadzić stosowne dokumenty oraz dostarczyć wyniki badań przeprowadzonych przez placówki i lekarzy autoryzowanych przez Ambasadę USA. Konieczne jest również wniesienie opłaty w wysokości 330USD za rozpatrzenie wniosku wizowego (można to zrobić bezpośrednio przed rozmową). Jeśli, mimo starań, nie otrzymasz wizy, nie zostanie Ci ona zwrócona.

WizaOnline.pl to rzetelne źródło wiedzy o zagranicznych podróżach. Publikujemy artykuły o formalnościach związanych z wyjazdem za granicę, przygotowaniach do podróży, ciekawych miejscach i atrakcjach do odwiedzenia.